Seed crafting

Locked
User avatar
Eduard
Posts: 6
Joined: Fri Apr 08, 2016 5:34 pm

Avand in vedere ca acesta este un server cu reset system foarte multe seed folosite pentru socket system sunt cu siguranta nefolositoare, bune doar de aruncat.
Datorita acestui fapt pentru a face un soket set complet poate sa dureze foarte mult ba chiar luni intregi pentru un player care nu are acces la harta Land of Trials.
Am farmat foarte mult ancient items, majoritatea au fost folosite pentru seed crafting care incepe sa se simpta ca in joc de noroc la care pierd constant pierzand constant foare multe jewel of bless. Sansa de a gasi un seed intradevar folositor si al si putea crafta si seed sphere pentru al putea folosi sunt extrem de mici.
Pot sa zic ca am irosit in jur de 50 ancient alaturi de 3-4 ori mai multe bless pentru a primi doar 3 seed bune de ceva din care nu am facut inca seed sphere.
Ma indoiesc ca este doar ghinionul meu, ironia e ca acuma vad seed crafting ca si o loterie unde imi pierd ore de joc pentru a gasi resurse si a nu face nici un fel de progres.

Daca exista orice metoda de a face seed crafting mai usor eliminand seed-urile absolut nefolositoare sau macar crafting chance sa fie 100% atat pentru seed cat si pentru seed sphere pentru ca in momentul asta sansele sunt prea mici pentu a reusi sa faci doar un seed sphere din multe de care ai nevoe pentru soket set.

Multe eventuri au ca premiu soket items, dar toate stau degeaba prin inventaele jucatorilor.
User avatar
GM-John
Posts: 27
Joined: Mon Feb 29, 2016 12:05 am

RO: Salut! Suntem deja in curs de refacere a seedurilor cu optiuni slabe. Am observat si noi aceasta problema si mai ales la seedurile de arme care nu prea ai ce alege.
In acest update (13.04.2016) am adaugat si seeduri la drop la anumite events. Dorim sa adaugam optiuni interesante atat pentru pvp cat si pentru pve.
-----------------------------------------------------------
ENG: Hello! We are already in course of remaking the seeds that are not so useful. We noticed that you don't really have a choice when selecting what to put in Weapons. In todays update (13.04.2016) we added seeds as rewards from different events. We would like to remake seed system in something interesting for PVP and PVE.
Locked