Sugestie

Locked
Jokero20
Posts: 18
Joined: Sun Mar 06, 2016 8:59 pm
Contact:

Salut!

Am si eu o micuta sugestie in legatura cu Boxurile care pica si sunt ignorate deoarece ne exista key doar in XShop unde multi inclusiv eu care nu prea ne permitem sa cumparam. Dar gasesc potrivit sa se adauge dropul de key cu o rata de drop cum vreti voi in Devil Square si Blood Castle posibil si Chaos Castle ca reward. Si cu toate astea mai populam si vechile evenimente unde era coada pe vremuri ^^.

Multam! Va Salut!
neverlast
Posts: 9
Joined: Thu Mar 03, 2016 9:51 am

nu e rea ideea , vechi sau cum sunt , sunt eventuri care daca nu sunt luate in seama vor fii in plus ca si alte eventuri ne tratate corespunzator , si sincer xp din bc sau ds nu imi pare asa de mare precum se spune ca e , prefer sa stau o ora pe spot si sa fac 400 decat sa alerg prin DS ca nebunu ptr un amarat de xp , rewardu in eventuri conteaza mai mult ca xp , xp se acumuleaza pe spoturi de indata ce lai implementat . miam dat si eu o parerea ca e buna sau rea = . sustin sugestia spusa de colegu

Mai doresc sa adaug un fapt in legatura cu Key si la propriu si la figurat , va rog sa schimbati denumirea keylor de la DS cu Eye si key simplu sa ramana ptr silver si gold , am avut drop de key silver si gold dar am avut un inventar plin de key de DS , si asta ma refer cand folosesc auto clickeru . multumesc ptr intelegere
User avatar
GM-John
Posts: 27
Joined: Mon Feb 29, 2016 12:05 am

a rog sa schimbati denumirea keylor
Adauga "Gold Key", "Silver Key"
User avatar
Zamfi
Site Admin
Posts: 54
Joined: Thu Jan 07, 2016 6:11 pm

Vom face un brainstorm diseara cu totii si ne vom gandi apropo de key. Voi reveni cu un edit si detalii.
Gogaie
Posts: 22
Joined: Wed Mar 02, 2016 6:50 pm

Jokero20 - Golden Key si Silver Key pica si din mobi, rata este pe masura rewardurilor. :)
neverlast
Posts: 9
Joined: Thu Mar 03, 2016 9:51 am

as dori sa mai sugerez faptu ca CC si dople Goer drop la finalul eventului 1 bless ceea ce mise pare absurd ptr 1 event sa fie asa de mic , totusi e event . am intalnit dropuri pe diferite servere la CC = 10 jwl random si la DG = 3 box random la fel , acum poti sa adaugi ce vrei dar nu 1 jwl ,
User avatar
Zamfi
Site Admin
Posts: 54
Joined: Thu Jan 07, 2016 6:11 pm

Imediat ce finalizam cu ultimele versiuni pentru toate drop-urile vom anunta pe site la fiecare eveniment in parte ce poate sa pice. In momentul de fata din Golden Chest pot pica urmatoarele iteme:
  • Jewel of Bless (Bundle 10)
  • Jewel of Bless (Bundle 20)
  • Jewel of Bless (Bundle 30)
  • Jewel of Soul (Bundle 10)
  • Jewel of Soul (Bundle 20)
  • Jewel of Soul (Bundle 30)
  • Jewel of Life (Bundle 10)
  • Jewel of Life (Bundle 20)
  • Jewel of Life (Bundle 30)
  • Jewel of Creation
  • Jewel of Creation (Bundle 10)
  • Jewel of Creation (Bundle 20)
  • Jewel of Creation (Bundle 30)
  • Jewel of Guardian
  • Gemstone (Bundle 10)
  • Gemstone (Bundle 20)
  • Gemstone (Bundle 30)
  • Talisman of Luck
  • Talisman of Chaos
  • Silver Key
  • Golden Key
  • Card Deck
  • Piece of Horn
  • Elemental Talisman of Luck
  • Elemental Talisman of Chaos
  • Errtel of Anger
  • Errtel of Blessing
  • Errtel of Integrity
  • Errtel of Divinity
  • Errtel of Gale
  • Condor Flame
  • Jewel of Chaos (Bundle 10)
  • Jewel of Chaos (Bundle 20)
  • Jewel of Chaos (Bundle 30)
  • Loch Feather
Acum, noi am vazut normal sa fie si o mica sansa de fail si nu intotdeauna sa iei reward mare.

Apropo de Chaos Castle, rata la jwls din toti monstrii este foarte mare, deci pana la reward-ul final vei face jwls, apoi este o sansa de a pica Ancient.

Sper ca te-am lamurit mai bine acum :D
neverlast
Posts: 9
Joined: Thu Mar 03, 2016 9:51 am

da mai lamurit , poate a fost nu stiu o erroare cum sa ma pot explica ? o sa incerc un print next time , 2 jwl in total pe toata durata CC . poate sa intamplat . schimbarea suna promitator , multumesc ptr intelegere "keep up the good work and in the end all will be satisfied " ;)))
Locked