Jewel of Soul Rate

Locked
Jokero20
Posts: 18
Joined: Sun Mar 06, 2016 8:59 pm
Contact:

Ma faceti ceva cu rata aia de soul ca nu e buna deloc cum e acuma. Amu nici itemele cu lk nu urca la +9 ce dracu? Nu e primu me Mu care il joc da nicaieri nu am vazut rata atat de proasta nu mai insistati ca e normala ca nu este. In momentu de fata cum urca itemu cu LK la +9 asa tb sa urce intrun server cu rata normala la item fara Luck la +9. Nu ajunge dropu pe 2 zile pe cat trebuie sa faci un item +9 fara luck? Nu e buna zic din propria experenta de Hard Mu. Eu nu stiu ce teste ati facut voi da numa un item nu e de ajuns sa faci test. Dati la iteme cu sau fara LK de la 0 si bagati soul in ele si oti vedea rata...
User avatar
Zamfi
Site Admin
Posts: 54
Joined: Thu Jan 07, 2016 6:11 pm

Rata la soul este de 60% fara luck, 85% cu luck. Rata nu se bazeaza pe "increderea" ta in cate teste am facut noi ci pe un simplu calcul matematic.
francky
Posts: 24
Joined: Thu Jan 07, 2016 6:23 pm

Tu ziceai pe post ca ai incercat sa faci +9 un item fara lk cu soul?
Ionut
Posts: 16
Joined: Thu Jan 07, 2016 6:40 pm

Esti cumva din Ardeal Jokero? Vad ca nu intelegi cum sta treaba cu soulurile. Din ce imi aduc aminte, de acum 7 ani cand jucam si eu MU in toata inaptitudinea mea, oricand as fi incercat sa fac un item +9 doar cu SOUL, NU MERGEA! Ai bless la +6 iar apoi SOUL la +9. De asta si scrie la bless in timp ce tii cursorul mouseului in dreptul lui ca e folosit pt a mari levelul la +6! JEWEL OF BLESS +6 for items and JEWEL OF SOUL +9 for items after you use BLESS. It s as simple as that! I've used english because maybe you don't understand in romanian.
User avatar
Alex
Posts: 5
Joined: Tue Mar 08, 2016 9:47 pm

Mie mi-a iesit mai mereu din prima +9 si n-am VIP sau ceva, nah, fiecare cu norocul lui.
Jokero20
Posts: 18
Joined: Sun Mar 06, 2016 8:59 pm
Contact:

inseamna ca calculul e prost facut :|
Jokero20
Posts: 18
Joined: Sun Mar 06, 2016 8:59 pm
Contact:

Ionut wrote:Esti cumva din Ardeal Jokero? Vad ca nu intelegi cum sta treaba cu soulurile. Din ce imi aduc aminte, de acum 7 ani cand jucam si eu MU in toata inaptitudinea mea, oricand as fi incercat sa fac un item +9 doar cu SOUL, NU MERGEA! Ai bless la +6 iar apoi SOUL la +9. De asta si scrie la bless in timp ce tii cursorul mouseului in dreptul lui ca e folosit pt a mari levelul la +6! JEWEL OF BLESS +6 for items and JEWEL OF SOUL +9 for items after you use BLESS. It s as simple as that! I've used english because maybe you don't understand in romanian.
auzi ma inteligentule. 1 la mana is mandru ca sunt ardelean. 2 ; eu am 7 ani de cand am INCETAT sa joc Mu cu RESTART sa nu mai pun serverele dinaintea acestor 7 ani , asa ca nu e nevoie sa imi zici tu mie cum se face itemul cu +. 3. sa faci un item fara LK pana la +9 inseamna sa iti faci singur calcule de rata la soul si afirm faptul ca sunt la pamant. 4. te pot invata literatura si gramatica limbii Romane la orice ora si sunt liber sa vorbesc si sa scriu cum vreau.
Ionut
Posts: 16
Joined: Thu Jan 07, 2016 6:40 pm

ok puiu
Locked